Wybór smoczka – bardzo istotny wybór

Dla osób dorosłych jest znacznie łatwiej wybrać dany sprzęt czy ubranie. Dla niemowląt sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystko co kupujemy naszym dzieciom obojętnie do jakiego przeznaczenia powinno być przez nas odpowiednio sprawdzone. Oprócz dokładnej analizy rodzica powinniśmy także zwrócić uwagę na posiadanie wszelkich atestów na wszystkich kupowanych rzeczach dla naszej pociechy. Żadna rzecz, którą zamierzamy podać maluszkowi nie może mieć ani jednego elementu niebezpiecznego.

Nawet najmniejszy element może prowadzić do bardzo poważnego zagrożenia. Rodzice powinni być ostrożni. Nawet taki przedmiot jak smoczek powinien być przeanalizowany dogłębnie. Który smoczek lepszy, a który gorszy? Często zastanawiają się rodzice. Rodzajów smoczków jest naprawdę wiele. Jednak decyzja w tej kwestii powinna leżeć po stronie dziecka. Gdy dziecko wypluwa smoczek należy go od razu zmienić i wybrać inny rodzaj.
Często wybór leży między smoczkiem anatomicznym oraz okrągły. A więc który smoczek lepszy anatomiczny czy okrągły? Smoczek okrągły przypomina żarówkę. W sposób dowolny można go włożyć do buzi niemowlaka. Zaś smoczek anatomiczny inaczej zwany ortodontycznym różni się tym, że jego dolna końcówka jest spłaszczona i dotyka języka dziecka. Zaś końcówka górna jest wygięta w górę w stronę podniebienia. Wybór należy od rodzica jednak należy pamiętać o tym, że drugi opisany smoczek jest polecany przez wszelkich lekarzy oraz ortodontów. Zaś smoczki okrągłe trzymają się w buzi dziecka znacznie lepiej do anatomicznych.

 

Paulina Nowacka