Uśmiech na każdą chwilę

Śmiech to zdrowie. Nawet kilkanaście sekund dziennie ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Lubimy się śmiać oraz spędzać czas z bliskimi. Warto połączyć te dwa fakty i skorzystać z pomocy gier, umożliwiających nam relaks po ciężkim tygodniu.

Rynek planszówek rozwinął się w znacznym stopniu i coraz częściej dopasowuje się do luźnych konwencji. Takie tytuły jak Ego czy też zwyczajne Kalambury nadają się świetnie na spotkania ze znajomymi. Są żywe, pełne niezapomnianych wrażeń oraz stanowią naturalny punkt interakcji. Wydarzenia towarzyszące rozgrywce wzbudzą uśmiech nawet w najbardziej markotnych osobach.

Jeszcze ciekawiej przedstawia się sytuacja przy grach z segmentu czasowego. Pomimo luźnego formatu presja upływających minut potrafi nas skutecznie sparaliżować. Stąd też tak wiele ciekawych odpowiedzi przy kolejnej partii w Time’s Up. Najbardziej oczywiste pytania są jednocześnie tymi najtrudniejszymi. Warto to wykorzystać i umiejętnie wybierać hasła naszym przeciwnikom

Gry planszowe cieszą się sporym uznaniem, ponieważ są źródłem rozrywki. Chodzi o wzajemną interakcję, nieco inną od wirtualnego świata. Komputery na pewno w przyszłości zyskają szersze grono zwolenników, ale czynnik socjalny w ludziach jest nadal dość widoczny. Jeżeli posiadamy zgraną paczkę znajomych to nie bójmy się umówić po prostu na spotkanie przy grach. To nie tylko naturalna rozrywka, ale również świetne tło do rozmów. Z niektórych tytułów dowiemy się o naszych znajomych bardzo wiele. Czasami będą to wręcz wstrząsające informacje!

 

Paulina Nowacka