Szkolny ekwipunek dla dziecka

Sezon szkolny zbliża się do nas wielkimi krokami. To czas, w którym zakupuje się ekwipunek dla swoich pociech. Dzieci mają duże wymagania. Nie chodzi tylko o tornister, zeszyty oraz podręczniki (opcjonalnie zbiory zadań). Przyda się także cały szereg małych rzeczy, o których na początku nawet nie pomyślimy. Ołówki muszą się znaleźć w piórniku obok długopisów. Warto zadbać także o okładki, które utrwalą papierowe przedmioty.

Niektóre lekcje wymagają specjalnego wyposażenia. Mowa tu na przykład o wychowaniu fizycznym. Warto zainwestować w strój (przynajmniej dwie koszulki oraz pary krótkich spodenek o dobrej jakości). Wymagania co do butów są różne, ale zazwyczaj wystarczą tu trampki albo obuwie halowe. Pamiętajmy o specjalnym worku na rzeczy. Ułatwi ogólny transport potrzebnego wyposażenia na miejsce docelowe.

Kolejnym przedmiotem, który wymaga nieco więcej jest plastyka. Zajęcia kreatywne, które pobudzają określone sfery mózgu u najmłodszych. Farby, kredki oraz pastele są tutaj wyposażeniem koniecznym. Czasami wymaga się nożyczek, specjalnego bloku (technicznego albo z kolorowymi kartkami) oraz przyrządów mierniczych do prac ręcznych.

Wydatki są różne i należy uwzględnić tu wszystkie czynniki. Nawet małe zakupy, wpływają istotnie na ogólną kwotę spożytkowaną na tzw. wyprawkę szkolną. Pamiętajmy, że każde dziecko ma inne potrzeby. Specjalne, dedykowane zeszyty są zazwyczaj droższe od prostych wzorów, a rozległy marketing zachęca do nabycia gadżetów z ulubionymi postaciami (lub sportowcami).

 

Paulina Nowacka