Rower – warto, aby każde dziecko miało rower

W czasach, gdy ludzie, w tym właśnie dzieci, coraz więcej czasu spędzają przy komputerach i przed telewizorami, warto dziecku kupić rower. To sprzęt, który skłoni dziecko do aktywnego spędzania czasu. Oczywiście, najlepiej, gdy rodzice czy opiekunowie również będą mieli rowery. Wspólne wycieczki będą nie tylko pożyteczne, ale również będą stanowić miłą formę spędzenia czasu.
Często zdarza się, że dziecko swój pierwszy rower dostaje na pierwszą komunię świętą. To, jaki kupić rower z tej okazji nie jest zadaniem łatwym. Szczególnie dla kogoś, kto nie jest rodzicem. Dziś wśród dzieci zdecydowanie najmodniejsze są rowery górskie. Chłopcy lubią też bmxy. Dziewczynki mogą woleć rower bardziej zbliżony do roweru miejskiego. To, jaki rower na komunie będzie najlepszy, zależy w dużej mierze od upodobań dziecka. Warto podpytać o preferencje samego dziecka, a potem pozostanie już tylko dopasowanie rodzaju do wzrostu dziecka. Dziś każdy rodzaj roweru występuje w różnych wielkościach, zarówno jeśli chodzi o średnicę koła czy wielkość ramy.
W przypadku młodszych dzieci wybór rodzajów jest zazwyczaj mniejszy. Pięciolatek nie potrzebuje bardzo skomplikowanego roweru. Zwykły rower na pompowanych kołach będzie wystarczający. To, jaki rower dla 5-letniej dziewczynki będzie najlepszy, a jaki dla chłopczyka to tylko kwestia wzrostu i tego, czy dziecko ma doświadczenie w jeździe. Jeśli nie lub dopiero zaczyna, warto kupić dodatkowe koła. Rozmiar kół dla dziecka w tym wieku to 14 lub 16 cali. Dziewczynkom spodoba się koszyk, do którego będą mogły schować zabawki.

 

Paulina Nowacka