Niedrogie prezenty

W związku z tym, że rozpoczął się sezon komunijny wielu chrzestnych i innych gości staje przed dylematem, co zakupić dla młodego człowieka. Wybór prezentów jest w zasadzie nieograniczony, jednak jak to w wielu sytuacjach na przeszkodzie stają finanse. Poza tym wiele osób jest zwolennikami teorii, że laptop czy super smartfon to niezbyt odpowiedni prezent dla dziecka.

Ciekawe i wcale niedrogie prezenty

Sens Komunii Świętej często jest wypierany właśnie przez to, że najbardziej zaczynają się liczyć prezenty. Często dzieci strojone są na ten dzień, jakby to co najmniej była próba ich ślubu. Nie podoba się się to zwłaszcza osobom w starszym wieku, które wychowane były w zupełnie innych wartościach. Dlatego prezenty od nich najczęściej przynajmniej w części nawiązują do wydarzenia, które tego dnia ma miejsce. Jest to najczęściej Pismo Święte czy jakiś medalik. Jednak lubią też dokupić coś takiego typowego dla dzieci. Dla chłopców najczęściej wybierane są zabawki transformers bowiem podoba im się, że można z jednej bryły zbudować różne rzeczy. Dla dziewczynek coraz chętniej wybierane są natomiast produkty playmobil. Jednak oczywiście każdy staje przed dylematem jakie zabawki playmobil najlepiej wybrać. W ofercie znajduje się mnóstwo kompletów, poczynając od tych małych, jak, np. dziewczynka z psem, a kończąc na całym zamku.
Wybierając prezent na Komunię Świętą dobrze jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie: kupić coś typowo związanego w wydarzeniem, które ma miejsce tego dnia, ale i coś spersonalizowanego bezpośrednio dla dziecka tak, by czuło się dobrze.

 

Paulina Nowacka