Najpopularniejsze gry planszowe w tym sezonie

Od kilku sezon gry planszowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nagle okazało się, że gry komputerowe nie są wstanie zastąpić planszowych gier, które jednak umożliwiają kontakt z żywym człowiekiem. Poza tym nie istnieje przecież lepszy sposób na spędzenie wolnego popołudnia, jak wspaniała gra planszowa z naszymi najbliższymi. 

Jeśli więc szukacie ciekawego pomysłu na wolny weekend z dziećmi to warto zainwestować w grę planszową. Na pewno wasze urwisy będą zachwycone możliwością zagrania ze swoimi największymi idolami, czyli rodzicami. Szukając idealnej gry planszowej warto skupić się na najpopularniejszych modelach, które są najczęściej kupowane przez rodziców. W ten sposób będziecie mieli pewność, ze zakupione gra planszowa przypadnie wam do gustu i będzie się idealnie nadawała na niedzielne popołudnie. Na stronach internetowych bez problemu znajdziecie rankingi najlepiej sprzedających się gier planszowych. W tym rankingu na pewno znajdzie się gra Czarne historie. Jest to gra wymagająca myślenia, gdyż waszym zadaniem będzie odgadnięcie w jaki sposób doszło do tragedii opowiedzianej na pierwszej stronie karty. 

W ostatnim czasie znów ogromną popularnością cieszy się gra planszowa Kolejka. Tytuł tej gry nie jest przypadkowy, gdyż akcja rozgrywa się w PRL, a zawodnicy muszą stanąć w ogromnej kolejce, aby zakupić wszystkie potrzebne produkty. Ta gra planszowa posiada niesamowity walor edukacyjny, gdyż przybliży dla waszych dzieci czasy PRL, które wydają się niesamowicie odległe, a przecież były tak niedawno. 

 

Paulina Nowacka