Maskotka czyli najlepszy przyjaciel dziecka

Każdy z nas posiadał na wyposażeniu pluszową maskotkę. Był to niedźwiadek, postać z bajki lub też inne zwierzątko. Przywiązanie do ulubionej pacynki bywa niezwykle duże. Tak, że chwile rozstania pamiętamy przez długie lata. Niektórzy, nawet przez całe życie.
Szumisie czy też zwykłe pluszaki, stanowią podstawowe wyposażenie zwłaszcza dla najmłodszych. Znajdziemy tutaj szeroki wybór produktów, które wyróżnia model, jakość wykonania, cena czy też detale (takie jak kształt oraz kolor). Ważny jest zwłaszcza materiał, z którego powstała nasza zabawka. Powinien być miękki oraz przyjazny w dotyku. To główne cechy, na które zwracają uwagę najmłodsi.
Kolejną kategorią są pluszaki interaktywne. Pamiętajmy jednak, że posiadają one w sobie elektronikę. Zaleca się zatem, aby nie towarzyszyły naszym pociechom podczas snu. Nie zrobią zapewne większej krzywdy najmłodszym, ale z łatwością mogą zepsuć własny mechanizm. Takie produkty posłużą dzieciom do zabawy w trakcie dnia.
Maskotki są nieco niedoceniane, ale z pewnością powinny być wybierane z pomyślunkiem. Takie detale jak na przykład wielkość mają znaczenie. Zbyt duży pluszak, będzie bardzo trudny do przeniesienia. Dziecko może po pewnym czasie porzucić tego typu zabawkę na podłodze z braku sił.
Widok małej pociechy, niosącej maskotkę w rękach jest niezwykle uroczy. Zabawki te są jednak również bardzo praktyczne. Stanowią dla wielu maluchów nieodłączny element podróży. Dochodzi do tego, że maskotki zabiera się ze sobą wszędzie. Duet tego typu, bardzo trudno rozdzielić.

 

Paulina Nowacka