Jakimi zabawkami najchętniej bawią się dziewczynki?

Zastanawiałeś się kiedyś jakimi zabawkami najchętniej bawią się dziewczynki? A może szukasz pomysłu na prezent dla swojej córki, siostry czy bratanicy? 
Niemal każda osoba spytana o najchętniej wybieraną przez dziewczynki zabawkę, bez namysłu odpowie, że to lalka. Oczywiście jest w tym sporo prawdy bo lalki znajdziemy w kolekcji niemal każdej dziewczynki. Ale jest o wiele więcej zabawek, które cieszą się popularnością wśród dziewczyn.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent, a nie chcesz kupić kolejnej lalki która skończy na półce, warto postawić chociażby na playmobil szpital, inną ciekawą opcją może być my little pony zabawki cieszą się coraz większym uznaniem.
Wracając do tematu lalek, czasami warto zamiast kolejnej laleczki, kupić dom dla nich lub rozmaite akcesoria takie jak ubranka czy nawet samochód dla lalki.
Prezenty dobrze też wybierać na podstawie wieku, jeśli dziecko potrafi już czytać to bardzo dobrym pomysłem może być zakup ciekawej książki. Umiejętność czytania jest czynnością którą warto rozwijać  i pielęgnować od najmłodszych lat, gdyż przyda się ona na każdym etapie życia oraz ułatwi dziecku naukę w szkole. Niestety z racji młodego wieku, sporo dzieci może uznać taki prezent za nudny. Dobrze więc oprócz książki kupić coś jeszcze, nie musi to być od razu drogi przedmiot, ale chociaż jakiś drobiazg.

Dobrym pomysłem może się okazać również zakup ciekawej gry planszowej, obecnie takowych w sklepach nie brakuje i cały czas pojawiają się nowe pozycje, więc z pewnością uda nam się znaleźć coś odpowiadającego zainteresowaniom adresata tego upominku. Warto również zapytać osobę, której chcemy kupić prezent o preferencje, unikniemy wtedy nietrafionego podarunku.

 

Paulina Nowacka